Tenis stołowy – czy to dobry pomysł na cardio?

Szukając dodatkowych form aktywności, często ograniczamy się do podstawowych propozycji. Należą do nich między innymi bieżnie, rowerki treningowe lub orbitreki. Wszystko dzięki temu, że możemy robić to zaraz po treningu siłowym, gdyż wyposażenie znajduje się na wszystkich obiektach siłownianych. Czasem bardziej aktywne osoby wybierają piłkę nożną, koszykówkę lub rower po okolicznych miejscowościach. Wiąże się to jednak z większym zaangażowaniem czasowym. A co jeśli macie trochę wolnego czasu i możecie poświęcić go na trening tenisa stołowego? Jest to świetna alternatywa, która jednak wymaga dodatkowego asortymentu, potrzebna jest przykładowo rakietka Donic.

Rozgrzewka przed każdym treningiem

Nie od dziś wiadomo, że tenis stołowy bardzo mocno potrafi zaangażować ramiona, obręcz barkową kręgosłup, a nawet mięśnie nóg. Jest to sport dynamiczny, który wymaga nie tylko sprawności i refleksu, ale także podzielności uwagi, szybkości podejmowania decyzji i precyzji we wszystkich swoich działaniach. Rakietka Donic to jedynie narzędzie, które maksymalizuje umiejętności i doświadczenie danego gracza. Czy to ma znacznie? Oczywiście, że tak, lecz tym zajmiemy się w dalszej części tekstu. rakietka donicJak się zacząć rozgrzewać? Warto skupić się na odpowiedniej aktywacji ramion i barków. Wymachy rąk i kołowanie to niemal podstawa, na której powinien skupić się każdy gracz. Kolejnym elementem jest podniesienie temperatury organizmu i tętna. W ten sposób poinformujecie swoje ciało, że zaraz będzie miało kontakt z wysoką aktywnością i musi zmobilizować pokłady energii. Dobrym pomysłem jest skakanka lub dreptanie w miejscu w szybkim tempie. Na samym końcu spróbujcie wykonać kilka setów w wolnym tempie. Tak przeprowadzona rozgrzewka będzie z pewnością świetnym rozpoczęciem treningu.

Dopasuj narzędzia do siebie

Na samym początku nie ma znaczenia, jak dobre narzędzia będą wykorzystywane przez danego gracza. Z czasem jednak każdy zacznie dostrzegać różnicę podczas gry niskiej jakości produktami. Warto wtedy zainwestować w takie elementy, jak rakietka Donic, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród innych zawodników. Naturalnie producent oferuje wiele wariantów, które dostępne są w różnych cenach. Czy droższy znaczy najlepszy? Niekoniecznie, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji zawodników i ich przyzwyczajeń. Ogromną rolę odgrywają materiały, wielkość, szerokość rączki i finalna waga. Warto więc spróbować różnych opcji i finalnie podjąć decyzję, która rakietka Donic będzie do Was pasować.