Ludzkość od dawna lubiła otaczać się przyjemnymi, rozkoszującymi nasze nozdrza zapachami. Perfumy, wody toaletowe czy balsamy były zatem na porządku dziennym. Niemniej jednak szeroki asortyment aromatycznych produktów pozwala na jeszcze większe możliwości. Od dziś nasze ubrania mogą zachwycać piękną wonią. A wszystko to bez użycia jakichkolwiek produktów perfumowanych. Przydatny w tym celu okazuje się odpowiedni sposób prania, ale również suszenia i prasowania naszych ubrań.

Czyste i świeże pranie

Aby codziennie użytkowane ubrania pachniały zniewalającym zapachem, przydatne okażą się specjalne detergenty. Na szczególną uwagę zasługuje płyn do płukania Sofin - http://www.clineo.pl/sofin-global-aroma-sensual-skoncentrowany-plyn-do-plukania-i-zmiekczania-tkanin-1-5l.html, którego bogata linia zapachowa zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Zawarta formuła nie tylko odświeża odzież, ale również dodaje jej niesamowitej miękkości i delikatności, dzięki czemu nawet po wyciągnięciu z szafy, na długo pozwala cieszyć się zmysłowością. Należy jednak pamiętać, że na stan naszego prania wpływa również kondycja pralki. Zadbane wnętrze, bęben, podajnik na detergenty i pozbawione pleśni uszczelki gwarantują uzyskanie pachnących ubrań. W przeciwnym razie odczuwalny będzie aromat stęchlizny, z czym nie poradzą sobie nawet najlepsze jakościowo środki chemiczne. Aby zatem wyeliminować ten problem, należy regularnie stosować specjalne środki przeznaczone do czyszczenia pralki.

Technika suszenia – nie bez znaczenia...

płyn do płukania sofin

Wydawać by się mogło, że wystarczą dobre jakościowo detergenty piorące, aby odzież pachniała świeżością. Nic bardziej mylnego! Jeśli zbyt długo mokre pranie będzie leżało w pralce, nie pomoże jej nawet najładniej pachnący płyn do płukania. Nie jest również niespodzianką, że pranie najlepiej schnie na świeżym powietrzu. Jeśli zatem posiadamy taką możliwość, wynośmy suszarkę z praniem na dwór, z daleka od kuchni tudzież innych miejsc, które emitują różnorodne zapachy. Poszczególne sztuki ubrania rozwieszajmy luźno i swobodnie – wówczas do minimum skróci się ich czas schnięcia.

... podobnie jak prasowanie

Aby spotęgować efekt działania płynów do płukania Sofin, warto zaopatrzyć się w zapachowe wody do stosowania w żelazku. Para, którą będzie emitować urządzenie, wtłoczy w ubrania przyjemny aromat. A wszystko to bez szkody dla posiadanego sprzętu. Środek może być stosowany zarówno na suchych, jak i wilgotnych rzeczach.